Jak rozpocząć przygotowania maturalne do matematyki?

Idąc do szkoły ponadpodstawowej, większość uczniów decyduje się na zdawanie egzaminu maturalnego. Prócz obowiązkowych matur na poziomie podstawowym, częstym wyborem są także rozszerzenia, gwarantujące większą ilość punktów na poszczególnych kierunkach. Na czym jednak warto skupić się początkowo? Oczywistą odpowiedzią powinny być w tym wypadku podstawy. Matura z matematyki na wspomnianym poziomie często okazuje się niemałym wyzwaniem dla maturzystów. Nawet co dziesiąty uczeń może jej nie zdać w kolejnym roku (biorąc pod uwagę roczną statystykę). Co może pomóc w przygotowaniu? “Matematyka z Plusem 1“! Dlaczego właśnie pozycja od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego? O tym więcej opowiemy w dalszej części tekstu.

Książka od zadań specjalnych 

“Matematyka z Plusem 1” autorstwa Małgorzaty Dobrowolskiej, Marcina Karpińskiego oraz Jacka Lecha to pierwsza części serii książek, która zadba o Twoje przygotowanie do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Co stanowi największy problem uczniów na egzaminach dojrzałości? Brak znajomości z formą ćwiczeń, które pojawiają się na nich. Omawiany podręcznik wychodzi naprzód wspomnianemu problemowi poprzez obecność setek zadań, pomagających w zrozumieniu danego tematu także pod kątem naturalnym. To jednak nie wszystko! Każdy rozdział rozpoczynający nowy temat zawiera część teoretyczną, która w przystępny sposób tłumaczy trudne i niezrozumiałe zagadnienia matematyczna. “Matematyka z Plusem 1”, jak i całość serii, zadbają o Twoje przygotowanie pod względem wiedzy i praktyki.

Zacznij pracować indywidualnie

Samo uczestnictwo na zajęciach obowiązkowych w szkole nie wystarczy, by uzyskać odpowiednie umiejętności wymagane na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Warto więc zaplanować swój czas i przeznaczyć dziennie choć kilka godzin na pracę indywidualną z serią “Matematyka z Plusem”. Proces ten pozwoli oszczędzić nam sporo stresu na maturze i sprawi, że nasz wynik urośnie o przynajmniej kilkanaście procent! Spróbuj więc sam i sprawdź, czy mamy rację.