Dzięki temu podręcznikowi zdasz maturę z matematyki

Egzamin maturalny z matematyki należy do grupy tych obowiązkowych. Oznacza to tyle, że uczeń zobowiązany jest do jego zdania na poziomie podstawowym (na co najmniej 30 procent). Wbrew pozorom matematykę może zrozumieć każdy. To bowiem logiczny przedmiot opierający się na jasnych i konkretnych zasadach. Czy Matematyka z plusem 1 szybka wysyłka to podręcznik, który ułatwi nam przygotowania do matury? Co go charakteryzuje?

Świeża formuła

Matematyka z plusem 1 to podręcznik dedykowany klasom pierwszym szkół ponadpodstawowych. Oznacza to, że w podręczniku czeka na nas spory segment z powtórką materiału poznanego w szkole podstawowej. To rozwiązanie, dzięki któremu młodzież szybko i efektywnie przypomni sobie najważniejsze zagadnienia wywodzące się z podstaw matematyki. Aby nie przytłoczyć uczniów zbyt dużą dawką wiedzy, twórcy postawili na krótkie tematy i ćwiczenia, których obliczenia zajmą maksymalnie kilka minut. Co jeszcze warto wiedzieć o tym podręczniku? To na pewno jedna z lepiej zaprojektowanych książek edukacyjnych w ostatnim czasie. Dużo tu kolorów i przystępnych rozwiązań w postaci wykresów i tabelek nawiązujących do współczesnych możliwości wykorzystania matematyki.

Bloki wiedzy

Podręcznik podzielony jest na dwa podstawowe bloki wiedzy: teoretyczny i praktyczny. Taki podział ułatwia przemieszczanie się po książce i przyśpiesza znalezienie informacji, których aktualnie potrzebuje uczeń. Warto zauważyć, że autorzy podręcznika umieścili w nim dodatkowe zadania dla chętnych o wyższym poziomie trudności. 

Krótka charakterystyka podręcznika Matematyka z plusem 1 (Małgorzata Dobrowolska, Marcin Karpiński):

– podręcznik dla klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum,

– książka dostępna w dwóch wersjach (zakres podstawowy i zakres rozszerzony),

– pełne przygotowanie do obowiązkowej matury z matematyki,

– logicznie przedstawiona nawet najbardziej zawiła treść,

– zadania dostosowane do uczniów o różnym poziomie,

– atrakcyjna okładka i nowoczesny układ stron,

– podstawowe zagadnienia matematyczne.